• Social
Motīva attēlu autors: MichaelJay. Nodrošina Blogger.
2021/04/16

Kā izvēlēties tvaika nosūcēju savai virtuvei?

 

Iegādājoties virtuves iekārtu, absolūti lielākais vairums cilvēku nonāk pie jautājuma par tvaika nosūcēja modeli, tā funkcionalitāti un arī izskatu. Tvaika nosūcēju cenas sākas no apmēram 40 EUR, un beidzas ar vairākiem tūkstošiem. Tomēr pamēģināsim šo jautājumu soli pa solim atšķetināt, lai jums vairs nepaliktu neatbildētu jautājumu un jūs nekļūdīgi  zinātu, kāds tieši, tvaika nosūcējs Jums ir vajadzīgs.
Virtuvē tiek pavadīts diezgan daudz laika, tāpēc no gaisa šajā telpā ir atkarīga

Jūsu veselība un pašsajūta. 

Pārāk spēcīgas un piesātinātas smaržas cilvēkam var radīt diskomforta sajūtu, var ietekmēt garastāvokli, kā arī apetīti. 


Cits iemesls ir tīrības saglabāšana virtuvē. Jūs taču negribat, lai baltie griesti un sienas kļūtu melni un netīri? Diemžēl, tieši ēdienu tvaiki spēj kaitēt mūsu mājoklim. Īpaši nepatīkami tas būs gadījumā, ja tikko tika veikts remonts. Ļoti svarīgi ir nekļūdīties ar tvaika nosūcēja izvēli, ja Jums ir studio tipa plānojums, kad virtuve un dzīvojamā istaba ir apvienotas vienā lielā telpā.Par Jūsu virtuvi


Kā jau Jūs droši vien zināt, tvaika nosūcēji mēdz būt klasiskie vai iebūvējamie. Iebūvējamie izskatās īpaši moderni un mūsdienīgi, taču tas ir Jūsu paša izvēlē, kādu variantu izvēlēties. Dodot priekšroku iebūvējamajam tvaika nosūcējam, īpašu uzmanību pievērsiet tā izmēram un noskaidrojiet, vai Jūsu virtuves iekārtas skapītī pietiks vietas tā “iebūvēšanai”.

Šo jautājumu mēs vienmēr precizējam ar klientu, jau virtuves iekārtas projektēšanas laikā.


Svarīgi atzīmēt, ka tvaika nosūcējs var nodrošināt būtiski dažādu gaisa plūsmu.

 • Ja Jūsu virtuve ir salīdzinoši nelielas platības, tad iesakām Jums izvēlēties tvaika nosūcēju ar maksimālo gaisa caurplūsmu līdz 300 m³/h.
 • Ja telpa ir vidēji liela, tad būs piemērota 300-450 m³/h liela gaisa caurplūsma, savukārt īpaši lielas virtuves efektīvai vēdināšanai būs nepieciešams tvaika nosūcējs 451-650 m³/h.

 • Vairāk par tehniskajām lietām.
 • Nedaudz parunāsim par tehnoloģijām un dažādām tvaika nosūcēju iespējām. Piemēram, iebūvējamie tvaika nosūcēji bieži vien ir ar gaisa novadītāju, kas nozīmē, ka pastāv caurule, kura novada visus iztvaikojumus no virtuves uz ventilācijas šahtu. Tomēr jāatcerās būtiska lieta, kas attiecas absolūti uz visām daudzdzīvokļu mājām - tvaika nosūcēja cauruli bez papildus filtra ir aizliegts pievienot kopējai ventilācijas šahtai, jo tā nekad tam nav bijusi paredzēta.
 •  Sīkāk var par to izlasīt Ugunsdrošības noteikumos, kuri stājās spēkā 2016. gada 1. septembrī
  Gaisa recirkulācijas iespēja jeb tā saucamā ogles filtra esība nozīmē, ka gaiss tiks attīrīts ar aktīvās ogles filtru palīdzību un atgriezts atpakaļ virtuvē. Ko nozīmē “oglekļa filtri”, Jūs jautāsiet? Vienkāršāk izsakoties, tie ir dziļas tīrīšanas filtri, kuru pamatu veido aktivētā ogle, un kuri paredzēti dažādu smaku iznīcināšanai.
 • Jums noteikti patiks tvaika nosūcējs ar intensīvo darbības režīmu. Šāds režīms var noderēt gadījumā, ja, piemēram, ēdiena gatavošanas procesā kaut kas stipri piedeg un smakas ir īpaši spēcīgas.
  Mēdz būt arī tvaika nosūcēji ar vadības pulti. Pateicoties pultij, Jūs varēsiet uzstādīt nepieciešamo darba režīmu, pat neatejot no pusdienu vai vakariņu galda!
  Savukārt, ja Jūs augstu vērtējat jaunākās tehnoloģijas arī virtuvē, Jums piemērots būs tvaika nosūcējs ar skārienjutīgo vadības paneli, kas ļaus uzdot nepieciešamo programmu ar pirkstu pieskārienu palīdzību.


  Noslēgumam

  Kārtīgi izvērtējiet, kādu tvaika nosūcēju Jūs vēlētos redzēt savā virtuvē – klasisko vai iebūvējamo. Izlemiet, kādas funkcijas un tehnoloģijas Jums ir svarīgas. Izvēloties pārāk mazjaudīgu tvaika nosūcēju Jūs būsiet par velti iztērējuši naudu, jo tvaika nosūcējs vienkārši nepildīs tam paredzēto funkciju un smakas, tvaikus un sīkos tauku pilienus vienkārši nenosūks, savukārt pārāk liela tvaika nosūcēja jauda būs lieki pārmaksāti līdzekļi par tvaika nosūcēja motora iespējām.
 • Ja izvēlēsieties tradicionālo tvaika nosūcēju bez aktīvā filtra, bet ventilācijai paredzētā cauruma nav, vēršieties pie specializētiem uzņēmumiem, kuri šādu caurumu spēj izurbt arī dzelzsbetona sienā, veidojot šādu urbumu pašu spēkiem, jaatcerās par nepieciešamo urbuma slīpumu, jo absolūti perpendikulārs urbums, nederēs tvaika kondensāta uzkrāšanās un ārējo laika apstākļu dēļ.
 • Ja izvēlēsieties tvaika nosūcēju ar aktīvo ogļu filtru, tad jārēķinās, ka šāds filtrs ir jāmaina apmēram 1x gadā, un šāds filtrs maksā apmēram 20 EUR robežās


Sazināties


Pieņemam Pasūtījumus

MVD Mēbeles
Ventspils iela 63b
Rīga, Latvija, LV-1046
+371 27164090