• Social
Motīva attēlu autors: MichaelJay. Nodrošina Blogger.

Jautājumi un atbildes

 
 Es nopirku virtuvi citur un to uzstādīšu. Cik tas maksās, cik ātri jūs izpildāt šo darbu.
   Virtuves  montāžas standarta normatīvs ar sadzīves tehnikas pieslēgšanu - trīs dienas. Darbu vērtība ir  +/-10% no virtuves vērtības, tā ir atkarīga arī no virtuves iekārtas garuma, sarežģītības un konfigurācijas.
 
 Kas ir standarta montāža?
   Tā ir virtuves elementu montāža un to uzkare, neveicot pielāgošanas operācijas, īpaši telpas ģeometrijas un izvirzāmās komunikācijas, kuras prasa īpaša instrumentāra, laika, spēku un mūsu speciālistu meistarības pielietošanu.
 
. Vai ir jāsaprot, ka “standarta montāžas” definīcijai atbilst, ne visas virtuves ?
   Tā ir taisnība. Montāžu reti veic ideālās telpās. Šie gadījumi var būt saistīti ar darbiem, kuri nav paredzēti standartgadījumā. Lai cik rūpīgi nebūtu uzmērīta telpa, pirms virtuves iekārtas izgatavošanas un uzstādīšanas, jāņem vērā, ka absolūti visas plaknes, dimensijas un izmēri tomēr var neatbilst pieņēmumam, kas tiek balstīts uz ideāli taisnām plaknēm un leņķiem.
 
. Kādēļ uz virtuves montāžu un uzstādīšanu vajag  trīs dienas. Vai var pasteigties?
   Varam! Viss atkarīgs no darbu sarežģītības. Šis jautājums visbiežāk tiek risināts uz vietas. Mūsu speciālisti tomēr ir tik orientēti, ka neatļaujas ignorēt nevienu tehnoloģisko operāciju, bet vēl vienkāršāk tos atvieglot, lai ietaupītu laiku. Piemēram, jūsu skapjus var sastiprināt ātri uz divām skrūvēm, nevis uz četriem mēbeļu savilktņiem. Jūsu virtuves ilgmūžībai ir jāsamazinās tādā pašā proporcijā. Vai jūs tam piekrītat?
 
  Klientiem, viegli “sagrozīt galvu” un virtuves uzstādīšanas cenā iekļaut darbus, kuriem nav nekāda sakara ar mēbeļu uzstādīšanu, piemēram, tehnikas montāžu. Vai ne?
 . " No cilvēku negodīguma neviens nav apdrošināts. Bet vairumā gadījumu domstarpību priekšmets ir meklējams citur - kāpēc tas vai cits darbs ir nedaudz dārgāks, nekā paredz Pasūtītājs? 

Atbilde ir vienkārša - ļoti daudz darbu, kas atbilst teicienam “septiņas reizes nomērīts” un pirmajā acu uzmetienā nav uzreiz pamanāms. Te būs mazs piemērs:  Lai precīzi novietotu galda virsmu (bet tā parasti ir no 1,5 līdz 3 metriem), tā ir jāuztāda tā, lai vertikāli un horizontāli visos stūros būtu nulles novirze. Ja kāds domā, ka tā ir vienkārša operācija, var pamēģināt patstāvīgi nolikt tikai vienu skapīti līmenī, trijās plaknēs vienlaicīgi. To ir ļoti svarīgi ievērot, Jo, ja tomēr kļūda saglabāsies, tās pašas indukcijas virsmas paneļa elektroniskie iestatījumi apmēram pēc pusgada var izregulēties, un jūsu plīts, par kuru esat samaksājis naudu, izies no ierindas.
 
 Iznāk, ka “standarta montāža”, par kuru klients maksā apm. 10% no virtuves vērtības, ir darbu bāzes vērtība. Un tā ir nemainīga. Bet vai tad šeit nav skaidra mājiena par to, ka par virtuves iebūvēšanu būs jāmaksā vairāk?
  Jums nav nekāda iemesla raizēties par to, ja jūsu virtuves telpas grīdas un sienas ir stingri  taisnos leņķos, ja dizaina projekts ir izpildīts, ņemot vērā visas telpas īpatnības, ja virtuves izgatavotājs ir uzskaitījis visas dizainera prasības un izgatavojis visas detaļas saskaņā ar plānojumu.Tomēr, ja ēka ir veca, tad visizplatītākā situācija ar kuru sastopas virtuves iekārtas uzstādīšanas meistari ir: sienu nelīdzenumi, telpas ģeometrijas izmaiņas (no ideāla kvadrāta, telpa pēc remontēšanas, vai pat uzreiz pēc uzbūvēšanas ir pārvērtusies rombā, trapecē u.t.t.), tik precīzi mērijumi, lai virtuves iekārtu varētu pielāgot, jau izgatavošanas laikā,  pirms virtuves iekārtas izgatavošanas netiek veikti gandrīz absolūti nekad, izņemot tos gadījumus, kad telpa nav standarta kvadrāta formā.
 
 Vai ir tā, ka problēmas kuras rodas virtuves uzstādīšanas procesā. Meistari it kā izlemj tālāko uzstādīšanas gaitu, bet klientu liek fakta priekšā. Un tad sāc domāt: " vai šīs problēmas ir būtiskas un vai cena, kas pieprasīta, ir adekvāta, lai to atrisinātu?
   Par to nav jāuztraucas. Likums “Par patērētāja tiesību aizsardzību”, kura burtu mēs sekojam, viennozīmīgi Jūsu pusē. Ja meistars sarakstā ir iekļāvis nesaskaņotos un neapstiprinātos darbus, Jums ir tiesības par tiem nemaksāt. Paziņojiet par šo menedžerim, un viņš tevi atbalstīs. Bet meistaram būs pieredze - nepārkāpt klientu attiecību ētiku. Visizplatītākā situācija par ko tiek prasīta papildus samaksa ir: piezāģēšana galda virsmai, vai skapīša fasādei.
 
Ar ko sazināties, ja rodas pretenzijas par virtuves montāžas kvalitāti, bet meistari jau sen gabalā?
  Jūsu bažas ir saprotamas. Par to nav jāuztraucas. Jums uz rokām ir līgums. Jūs varat sazināties ar menedžeri, un viņš atrisinās visas problēmas, ja vien jums tās būs. Mums ir dzelzs likums: meistars ir tikai kvalificēts speciālists, darbu izpildītājs. Par virtuves montāžas procesa kvalitāti, termiņiem, organizēšanu atbild firma menedžera personā.
 
. Jums visiem meistariem ir atbilstoša kvalifikācija vai arī var uzķerties arī uz speciālista, kurš virtuvi redz pirmo reizi dzīvē?
  Jūs varat par to nešaubīties. Mēs aicinām darbā cilvēkus pēc rūpīgas profesionālās atlases. Visi ar lielu pieredzi, labi zina savu darbu, viņiem ir profesionāli instrumenti, meistars vienmēr būs kārtīgs, pieklājīgs un nekad neatļausies pārkāpt ētikas robežas.

 
 Virtuves mēbeļu montāžu es varu veikt patstāvīgi. Bet tas, kas man nav pa spēkam- teiksim, uzstādīt galda virsmu, izgriezt caurumu zem izlietnes un vārīšanas paneļa - vai varat to izdarīt?
 . Par atsevišķiem darba veidiem  vienojoties, tie tiek apmaksāti pēc cenrāža
 
 Vai jums ir darīšana tikai ar jaunām virtuvēm? Man vajag izjaukt virtuvi kura izskatās vēl pieklājīgi, bet kas jau savu ir nodienējusi, un uzstādīt jaunu vietā.
   Nav problēmu. Uzskatiet, ka saprotamu iemeslu dēļ šī operācija izmaksās dārgāk nekā jaunas virtuves uzstādīšana. Vispirms mums jāzina viņas nodiluma pakāpe, aptuvenā vērtība pērkot un izmēri. Nosakot un saskaņojot pēc šiem rādītājiem jūsu aptuvenās izmaksas, mēs ķeramies pie darba.
 
Cik izmaksā izjaukt veco virtuvi?
  Apmēram  150 EUR. Bet neuzskatiet to par galīgo summu. Tā var būt gan augstāka, gan zemāka par šo summu. Lai nu kā, mākslīgi mēs šo skaitli neuzpūšam - no klienta paņemsim naudu tikai par tiem darbiem, kuri ir neizbēgami un saskaņoti.
 
 Man virtuvē ir "marmora" galda virsma . Garums 2 metri. Vai jūs nevarētu dabūt tādu jaunu un uzstādīt to vietā?
  Mēs nenodarbojamies ar atsevišķu un specifisku elementu tirdzniecību. Varam veco virsmu demontēt un jaunu uzstādīt.

 Virtuves mēbeļu izgatavošanu un uzstādīšanu piedāvā, gan privātpersonas, gan specializētas organizācijas. Vieni sola veikt darbus ātri un lēti, citi, mūsuprāt, un salikšanas laiks un nosauktās cenas ir pārāk augstu. Kā nekļūdīties par izvēli?
   Vidējā virtuves mēbeļu montāžas un uztādīšanas cena profesionālajām kompānijām šodien svārstās ap 80 EUR par tekošo metru (vienvirziena virtuves iekārta ar 1 sienas skapīšu rindu un 1 grīdas skapīšu rindu). Ja piedāvātā pakalpojumu cena ir zemāka, tas nozīmē, ka slēptie darbi netiek izpildīti. No šejienes arī meistaru “ekonomija”. Kas attiecas uz mums, tad mūsu specialitāte ir augsta tehnoloģisko operāciju montāža un savlaicīga izpilde, tāpēc šajā jautājumā mēs neejam uz kompromisiem. Jo tieši tā ir specializētās firmas vērtība - spēja izpildīt no acīm slēptu, neievērojamu darbu, augstā profesionālajā līmenī!Sazināties


Pieņemam Pasūtījumus

MVD Mēbeles
Ventspils iela 63b
Rīga, Latvija, LV-1046
+371 27164090