• Social
Motīva attēlu autors: MichaelJay. Nodrošina Blogger.
2021/05/24

Kā nekļūdīties sadzīves tehnikas izvēlē?

 


Jebkuras virtuves iekārtas neatņemama tapšanas sastāvdaļa ir, virtuvei piemērotākās tehnikas iegāde, ir virtuves iekārtu tirgotāji, kuri piedāvā iegādāties virtuves iekārtu jau nokomplektētu ar visu nepieciešamo sadzīves tehniku, tomēr mūsu novērojumi liecina, ka pircējs šajā gadījumā būtiski pārmaksā, un tāpēc iesakam iegādāties tehniku patstāvīgi.

Ko izvēlēties, kā nekļūdīties, pieņemot gala lēmumu, un kas jāņem vērā, sliecoties par labu vienam vai otram variantam? Šoreiz aicinām Tevi iepazīties ar 4 zelta likumiem, kas palīdzēs Tavā sadzīves tehnikas izvēles procesā un pārliecinās Tevi, ka patiešām esi pieņēmis pareizo lēmumu.

Pirms tehnikas iegādes jāveic precīzi mērījumi

Pirmā lieta, kas jāievēro ikvienam cilvēkam, kurš plāno iegādāties sadzīves tehniku, ir sekojoša – pārliecinies, ka pirms tehnikas iegādes esi precīzi veicis visus nepieciešamos mērījumus telpās, kur tehniku plānots novietot. Nav nekā sliktāka par brīdi, kad nākas secināt, ka jauniegādātais virtuves ekipējums nemaz neietilpst tam paredzētajā vietā.

Taču, kā pārliecināties, ka Tevis veiktie mērījumi patiesi ir precīzi un nesagādās problēmas mirklī, kad tehnika jau tikusi atvesta uz mājokli? Pirmkārt, veic mērījumus vairākkārt. Otrkārt, iegūtos mērījumus nenoapaļo – to noapaļošana var izvērsties nepieciešamībā tehniku atgriezt iegādes vietā brīvās vietas un tehnikas izmēra nesakritības dēļ.

Ja virtuves iekārta vēl atrodas izgatavošanas stadijā, tad vienkāršāk un drošāk ir pārjautāt uzņēmuma pārstāvim, vai konkrētais modelis atbilst virtuves iekārtas projektētajiem izmēriem.


Pievērs uzmanību tikai vajadzīgajām funkcijām

Kad par mērījumu precizitāti esi parūpējies, vari pievērsties kārotās sadzīves tehnikas funkciju aprakstam. Liela daļa cilvēku nereti pieļauj kļūdu, izvēloties tehniku, kas pārpildīta ar visdažādākajām funkcijām, kas viņiem nemaz nav nepieciešamas un ir absolūti nenoderīgas saimniecībā.

Jāpiemin, ka lielais funkciju saraksts visbiežāk nozīmē arī paaugstinātu cenu zīmi, taču, kāpēc maksāt par funkcijām, kuras, visticamāk, savā ikdienā nemaz nepielietosi. 


Iebūvēta vai brīvi stāvoša tehnika?

Domājot par izvēli starp iebūvētu un brīvi stāvošu sadzīves tehniku, paturi prātā, ka iebūvējamā tehnika būs labākais risinājums tiem mājokļu īpašniekiem, kas vēlas telpās saglabāt pēc iespējas vairāk brīvās vietas. Šī tipa sadzīves tehnika būs daudz drošāka izvēle arī tiem cilvēkiem, kuru mājās uzturas gados jaunāki bērni.

Kas attiecas uz brīvi stāvošajiem risinājumiem, jāteic, ka šāda tehnika aizņems nedaudz vairāk vietas, toties, ja nāksies saskarties ar kāda veida tehnikas bojājumiem nākotnē, tos būs daudz vieglāk likvidēt nekā iebūvējamās sadzīves tehnikas iegādes scenārijā.


Neaizmirsti apskatīt preces energoefektivitātes rādītājus

Izvēloties sev piemērotāko sadzīves tehniku, nedrīkst aizmirst arī par noskatītās tehnikas energoefektivitātes rādītājiem. Tehnikas energoefektivitātes marķējums apzīmē to, cik efektīvi konkrētās ierīces elektroenerģija tiek vai netiek izmantota – to parasti izsaka ar dažādu energoefektivitātes klašu palīdzību. Šīs klases iedalās vairākās kategorijās, sākot no A (visefektīvākie risinājumi) un beidzot ar G klasi (ierīces, kas patērē salīdzinoši daudz elektroenerģijas).

Kāpēc, iegādājoties sadzīves tehniku, ir vērts pievērst rūpīgu uzmanību šim energoefektivitātes marķējumam? Atbilde ir pavisam vienkārša, proti, jo energoefektīvāka būs konkrētā ierīce, jo mazāk elektroenerģijas būs nepieciešams patērēt, nodrošinot tās efektīvu darbību. Jo mazāks elektroenerģijas patēriņš, jo maciņam draudzīgāks būs Tavs elektrības rēķins!


Noslēgumam


Lai arī tehnikas iegāde un izvēle, sākotnēji šķiet sarežģīts process, mēs aicinām no tā nebaidīties,  ja par tehnikas izvēli neesat pārliecināts, veicot tās iegādi internetā, droši dodieties uz tuvāko veikalu, kur zinoši pārdevēji-konsultanti spēs palīdzēt ar izvēles veikšanu. Lai kā Tev patiktu viens vai otrs sadzīves tehnikas modelis, pat ja tas derēs pēc izmēriem, funkcijām, un citām Tev svarīgām lietām, centies nejaukt kopā dažādus stilus, jo savādāk virtuves iekārta ņirbēs no dažādības un kopaina izskatīsies neorganiski.
Sazināties


Pieņemam Pasūtījumus

MVD Mēbeles
Ventspils iela 63b
Rīga, Latvija, LV-1046
+371 27164090